"Prawdziwe Życie w Bogu"

ORĘDZIA POKOJU I MIŁOŚCI


     To książka, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zawiera zapis przeżyć mistycznych Vassuli Ryden, prawosławnej obrządku greckiego, która od roku 1985 otrzymuje wewnętrzne natchnienia w postaci pouczeń Jezusa Chrystusa, Boga Ojca, Ducha Świętego oraz Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła.  orędzia przeznaczone dla świata zakończyły się narazie.

Vassula nie była osobą wierzącą, która mogłaby się spodziewać tak głębokiego kontaktu z Bogiem oraz całkowitego nawrócenia. W roku 1985 żyła w Bangladeszu w środowisku elit pracowników FAO, była modelką, mistrzynią tenisa, uzdolnioną malarką, prowadziła ożywione życie towarzyskie i nic nie zapowiadało jej powrotu do praktyk religijnych, których zaniechała już w dzieciństwie. Jednak niespodziewanie, w czasie robienia notatek przed dokonaniem zakupów, jakaś siła zaczęła prowadzić jej rękę, przemówił do niej jej anioł stróż i tak to się zaczęło... (zob. fragment zapisu orędzia). Według specjalistów (np. ks. prof. R. Laurentina) doświadczenie Vassuli nie ma NIC wspólnego ze zjawiskiem znanym w New Age pod nazwą "pisma automatycznego" (zob. analizę grafologiczną o. Christiana Curty). Ona bowiem słyszy głos dyktujący jej przesłania do całego świata, może w każdej chwili przerwać zapisywanie, zadać pytania. Bóg określił to, co jej przekazuje, mianem Swego "listu miłosnego do stworzenia".

   Polskie wydanie "Prawdziwego Życia w Bogu" wyróżnia się spośród wydań w innych językach szczegółowym indeksem słownym oraz biblijnym (opracowanymi przez ks. dr Michała Kaszowskiego), umożliwiającymi szybką orientację w tekście oraz odnalezienie tekstów głęboko osadzonych w Piśmie Świętym.

     Nowe wydanie "Prawdziwego Życia w Bogu" zawiera wstępy, komentarze, opinie teologów, znawców teologii mistycznej oraz dogmatyki. Znajdują się w nim także fragmenty listów czytelników oraz śpiewnik powstały w kręgu czytelników w Olsztynie, którzy ułożyli muzykę do tekstów Vassuli Ryden.

     Vassula Ryden jest niemal stale w podróży, zapraszana na wszystkie kontynenty. Była też dwukrotnie w Polsce. Jej książki przetłumaczono już na 42 języki, w tym na japoński i arabski. Spotykając się z ludźmi, ciekawymi jej doznań, mówi o swoim doświadczeniu Boga, o nawróceniu. W prezentowanej przez nią – w otrzymanych Orędziach – doktrynie znajdują się podstawowe treści nauczania Kościoła katolickiego, przedstawione bezbłędnie prostym językiem, a mimo to postać Vassuli budzi ogromne kontrowersje.

   Nie jest jej obce prześladowanie, zwalczanie: los proroka, przemawiającego w imieniu Boga, tym bardziej, że stanęła w obronie prawdziwości objawień w Garabandal (Hiszpania, 1961-65), o autentyczności których do dnia dzisiejszego Kościół jeszcze się nie wypowiedział.

k02.gif (967 bytes) Vassula o swoim charyzmacie
k02.gif (967 bytes) Bibliografia
k02.gif (967 bytes) Spis niektórych artykułów o "Prawdziwym Życiu w Bogu"
k02.gif (967 bytes) Świadectwa Czytelników
k02.gif (967 bytes) Grupy modlitewne o duchowości trynitarnej
k02.gif (967 bytes) Najnowsze wyjaśnienia z Kongregacją Nauki Wiary (pdf)
k02.gif (967 bytes) Orędzia w języku polskim (książka)
k02.gif (967 bytes) Orędzia w języku angielskim (książka)
k02.gif (967 bytes) Kasety audio
k02.gif (967 bytes) Kasety video
k02.gif (967 bytes) Całość Orędzi (on line)
k02.gif (967 bytes) Całość Orędzi w wersji mp3 (on line)
k02.gif (967 bytes) Całość Orędzi w wersji mp3 (5 płyt + gratis)
k02.gif (967 bytes) Filmy DVD
k02.gif (967 bytes) Niektóre odpowiedzi na niektóre zarzuty...
k02.gif (967 bytes) Wokół Noty z 1995
k02.gif (967 bytes) Polska strona o "Prawdziwym Życiu w Bogu"
k02.gif (967 bytes) Strona Międzynarodowego Stowarzyszenia "True Life in God"
k02.gif (967 bytes) Wszystko w naszym sklepie

  

OFERTA SPECJALNA

Posiadamy sprowadzone z Anglii oryginalne wydanie "Prawdziwego Życia w Bogu" - w jednym tomie, dzięki zastosowaniu bardzo cienkiego papieru ("biblijnego") oraz druku w dwóch kolumnach, w języku angielskim, w pięknej skóropodobnej miękkiej oprawie. Każda osoba zainteresowana może je otrzymać pocztą po wpłaceniu na nasze konto 110 zł (cena książki + koszty wysyłki pocztowej): Wydawnictwo Vox Domini, Katowice, nr konta: 16 1140 2004 0000 3602 3422 2480 - na przelewie konieczny jest dopisek: "TLIG 1 egz."

 

The complete True Life in God Messages in a single volume book.

The 1170 page leather bound volume (size: 22 x 16 x 3 cms)

contains all the published TLIG messages (Notebooks 1 - 109)
 

 


[powrót do strony głównej] [mapa całej witryny] [pełna oferta książek i kaset] [nowości] [ostatnie zmiany] [pismo "Vox Domini"] [czytelnia on line i nie tylko] [ewangelia na niedziele i święta] [archiwum plików 'zip'] [nasze plany] [mirror site strony polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia 'Prawdziwe Życie w Bogu'] [prawdy wiary Kościoła Katolickiego] [ciekawe linki religijne w różnych językach] [przeszukiwanie witryny "Vox Domini"] [e-mail] [kilka słów o Wydawnictwie]